Skip to content

KADRA

ZESPÓŁ PROWADZĄCY

dr n. med. Mariusz Wójtowicz

Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Zabrzu Sp. z o.o.  Dyrektor Generalny Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. Prof. Wojciecha Starzewskiego w Zabrzu. Kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, Patologii Ciąż i Endokrynologii Ginekologicznej z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej i Endoskopowego Leczenia Endometriozy Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii i Położnictwa Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu – Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Prezes zarządu Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia Województwa Śląskiego. Członek zarządu Polskiej Federacji Szpitali. Absolwent Executive Master of Bussiness Administration (MBA).

Z wykształcenia lekarz specjalista w zakresie położnictwa i ginekologii. Doktor nauk medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – dysertacja doktorska  ”Stężenie androgenów w surowicy kobiet po 65 roku życia”.

Specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej. Dysponuje umiejętnością wykonywania zabiegów przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi laparoskopowych, m. in. noża harmonicznego, plazmy argonowej oraz Plasma Jet. W roku 2015 wdrożył nową procedurę medyczną – laparoskopowe usuwanie ognisk endometriozy przy użyciu noża plazmowego.

Kierowane przez niego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z niewielu ośrodków w Europie i jedynym w Polsce, w którym w pełnym zakresie w trakcie zabiegu operacyjnego usuwane są wszystkie zmiany endometrialne przy użyciu noża plazmowego. Innowacja ta podniosła standard leczenia endometriozy i wpłynęła na wzrost bezpieczeństwa operowanych pacjentek.

lek. Daniel Kurczyński

Specjalista ginekologii i położnictwa. Pracuje na stanowisku Kierownika Bloku Operacyjnego w Katowickim Centrum Onkologii. Specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej, ginekologii onkologicznej oraz neuropelweologii.

Posiada najwyższy certyfikat Europejskiego Towarzystwa Endoskopowego (ESGE) potwierdzający umiejętności wykonywania operacji laparoskopowych. Uczestnik wielu kursów (głównie w Belgii, Holandii, Francji, Włoszech, Niemczech, Litwie) i staży zagranicznych we Włoszech (European Institute of Oncology w Mediolanie, Sacred Heart Hospital w Negrarze) i Republice Czeskiej (General University Hospital w Pradze).

Członek European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), European Society for Gynaecological Endoscopy (ESGE), International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG), International Ovarian Tumor Analysis (IOTA), a także Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG).

dr n. med. Michał Dyaczyński

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej.  Doktor nauk medycznych, dysertacja doktorska „Wpływ immunosupresji FK506 na zaburzenia metaboliczne wątroby szczura wywołane jej niedokrwieniem i reperfuzją”.

Posiada bogatą wiedzę i umiejętności potwierdzone licznymi certyfikatami. Doświadczenie zdobywał m.in. na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej.

Jest aktywnym członkiem Polskiego Związku Lekarskiego i Towarzystwa Chirurgów Polskich, a także prezesem Śląskiej Fundacji Wspierania i Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej, Bariatrycznej i Metabolicznej. W jego dorobku naukowym znajduje się kilkadziesiąt publikacji, w tym ponad 50 doniesień zjazdowych.

Medicom Spółka z o.o.
Ul. Marii Skłodowskiej Curie 34
41-819 Zabrze

NIP: 648-00-00-516
Tel. 32 / 271-76-66
akademia@medicom.com.pl