Skip to content

LOKALIZACJA

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu to miejski szpital wieloprofilowy. To czołowa w Polsce placówka w zakresie endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, a także jeden z najważniejszych w kraju ośrodków, w której operacyjnie leczona jest endometrioza. To właśnie w zabrzańskiej placówce w 2015 r. przeprowadzono pierwszą w Polsce ginekologiczną operację z użyciem noża plazmowego. Szpital specjalizuje się również w terapii udarów mózgu. Świadczy także pomoc pacjentom m. in. z chorobami onkologicznymi, neurologicznymi, problemami przewodu pokarmowego oraz schorzeniami dermatologicznymi.

W ramach placówki funkcjonuje Oddział Kliniczny Ginekologii i Położnictwa Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W ten sposób szpital z jednej strony dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami, z drugiej – kształci swoje przyszłe potencjalne kadry.

W strukturach placówki znajduje się nowoczesny blok operacyjny wraz z pełni zinformatyzowanymi hybrydowymi salami operacyjnymi. Zamontowana tam aparatura i oprogramowanie poprawiają precyzję i tempo operacji oraz dostarczają operującemu wszystkich niezbędnych informacji dotyczących pacjenta i zabiegu. Dzięki internetowemu połączeniu z salą seminaryjną możliwa jest komunikacja pomiędzy zespołem operującym a osobami obserwującymi zabieg.

Medicom Spółka z o.o.
Ul. Marii Skłodowskiej Curie 34
41-819 Zabrze

NIP: 648-00-00-516
Tel. 32 / 271-76-66
akademia@medicom.com.pl